MITO Estafette verslag van dag 2

mitoestafettedag2
MITO ESTAFETTE verslag
 
De 7e en laatste editie van de MITO Estafette is gestart . De MITO Estafette verbindt gezinnen die geraakt zijn door een energiestofwisselingsziekte. Vanuit verschillende routes wordt het mito-hart door lotgenoten en nabestaanden steeds verder gebracht naar Nijmegen, de stad waar het belangrijke onderzoek naar energiestofwisselingsziekten plaatsvindt. Op zaterdag 6 juni vindt hier de finish plaats.
Hier een kort verslag van de tweede dag van de routes. Bekijk de uitgebreide verslagen op de Facebook pagina van @MITOestafette
 
Zondag 31 mei:
Route ZUID
Jolanda bracht, ter nagedachtenis aan haar zus, het mito-hart van Oud Gastel naar Tilburg. 
Ze vond het toch wel ver rijden dus stapte ze in het vliegtuig. We hebben veel vervoersvormen gezien in de MITO Estafette maar dit was in al die jaren niet voorbij gekomen.Helaas bleek de landingsstrip in Tilburg wat te kort en ging ze verder met de auto.
Ze werd feestelijk onthaald door Rob en Saskia en het was een fijne ontmoeting.  Rob zijn zoontje Joris* is in 2012 overleden aan de gevolgen van zijn energiestofwisselingsziekte en Saskia haar zoons Max & Jip hebben beiden een energiestofwisselingsziekte.
Zie hier een video.
mitozuiddag2
mitozuiddag2
Zondag:
Route WEST
Met een grote groep familie en vrienden brachten Andy en Anouk het mito-hart naar Alexander in Diemen. Hun zoon Torre* is 2 jaar geleden overleden aan een energiestofwisselingsziekte en ter nagedachtenis aan hem doen zij mee. Met de trein naar Amsterdam Centraal en daar begon de wandeling van 8 kilometer. 
Ze kregen een warm en enthousiast welkom van Alexander, zijn ouders Michon en Denice en broertjes. Het was heel fijn om elkaar weer te zien. Broertje Vigo overhandigde het mito-hart aan Alexander en daarna was het tijd om heerlijk bij te praten.
Zondag:
Route MIDDEN
Vanuit Leeuwarden startte Paulien vanmorgen haar route naar de familie van Willem* in Rutten.  Zij doen mee ter nagedachtenis aan Willem*. Na een gezellig samenzijn in de tuin werd het mito-hart overgedragen aan zus Hanna. Zij ging skeeleren naar Wietske in Sint Nicolaasga. Een tocht van 17 kilometer 💪 Ferdinand begeleidde haar op de fiets.
Ze werden opgewacht door Wietske, haar familie en hulphond Epke.
In de tuin stond al een tafel vol met lekkers en vooral de grote schaal bitterballen werd erg gewaardeerd. Heerlijk!
De tocht zou verder gaan naar Klaske in Heerenveen maar zij was helaas ziek. Als alternatief deed Wietske een rondje met de scootmobiel door Sint Nicolaasga met begeleiding van nichtjes en neefje op de fiets en step.
Daarna vervolgden Paulien en haar moeder Margreet de estafette namens Klaske. Met de auto naar Marc in Putten. Een prachtige ontmoeting met veel herkenning, gezelligheid en lekkers. Heerlijk buiten gezeten met Marc en zijn ouders Corina en Ben, en broer Kian. Een sfeervolle afsluiting van een lange dag.
 
Het was een prachtige, warme dag met fijne gesprekken, verbondenheid en bijzonder vervoer.

Aanmelden nieuwsbrief